railabstudioDygitalizacji Profili to programu służący do dygitalizowania profili kolejowych PKP/PLK z formy papierowej na w kompletny rysunek CAD. Program pozwala na zaoszczędzenie wielu godzin rysowania.
Filmy na YouTube:
Generator Profili - 01 Dane
Generator Profili - 02 Import
Generator Profili - 03 Eksport


railabstudioRailab to program do wspomagania projektowania linii kolejowych, znakomicie może służyć także do sprawdzania projektów i jako narzędzie pomocnicze na placu budowy. Program jest w wersji polskiej i angielskiej.

Niektóre funkcje programu Railab:
- pełna analiza kinematyczno-geometryczna łuku kołowego,
- automatyczne sprawdzanie całej trasy,
- sprawdzanie kolizji skrajni kolejowych,
- obliczanie rozjazdu łukowego,
- projektowanie ramp krzywoliniowych i nietypowych krzywych przejściowych,
- projektowanie wzmocnień podtorza,
- raportowanie obliczeń.

railabstudioClearance to rozszerzenie programu Railab służące do sprawdzania skrajni kolejowych. Pozwala na zmierzenie odległości między pociągami oraz między pociągiem i obiektem. Jedną z funkcji programu jest sprawdzanie skrajni dla całej trasy w sposób automatyczny.


railabstudioTrack Geometry Analysis to rozszerzenie programu Railab służące do sprawdzania wartości parametrów linii kolejowej. Pozwala na wyświetlenie wykresów krzywizny, przechyłki, deficytu przechyłki, przyrostów tych parametrów i wielu innych. Możliwy jest także eksport wykresów do MicroStation.


railabstudioTangential Turnout to rozszerzenie programu Railab służące do generowania kompletnych rysunków wygietych rozjazdów w MicroStation. Program potrafi zadac wygiecie jedno lub dwustronne i utworzyc raport rozjazdu.


railabstudioXSection Modeller to rozszerzenie programu Railab ściśle współpracujące z MicroStation lub PowerDraft. Służy do generowania przekrojów poprzecznych na podstawie danych terenowych (np. z niwelacji). Jest doskonały do tworzenia przekrojów dróg, linii kolejowych, czy po prostu linii terenu. Automatycznie wykonuje tabelkę i opisuje ją. Program także potrafi zrobić przekroje pobierając dane z modelu MX.


railwaycurveRailway Curve to aplikacja na iPhone'a/iPada w formie kalkulatora przeznaczona dla inżynierów kolejnictwa, wykładowców, studentów i entuzjastów kolei. Aplikacja oblicza geometryczne i kinematyczne parametry łuku kolejowego dla zadanego promienia, przechyłki, krzywej przejściowej i prędkości.

raillibraryRail Library to aplikacja na iPhone'a/iPada przeznaczona dla inżynierów kolejnictwa, wykładowców, studentów i entuzjastów kolei. Aplikacja zawiera bazę szczegółów ponad 140 szyn używanych na całym świecie.


Kontakt:

Railab

    e-mail: railabstudio@op.pl
              
              
Kolejowa Toplista Toplista Stron Kolejowych